Twilight Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Twilight Romania

Bun Venit in UNIVERUSUL TWILIGHT!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 New Moon(Luna Noua)

In jos 
+3
andr33a
>>SteluTze<<
*Miha*
7 participanți
AutorMesaj
*Miha*
Admin
*Miha*


Numarul mesajelor : 93
Varsta : 29
Data de inscriere : 26/12/2008

New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) EmptyMar Dec 30, 2008 2:29 am

Pentru Bella Swan un singur lucru este mult mai important decat insasi
viata ei: Edward Cullen. Dar a fi indragostita de un vampir este chiar
mai periculos decat ar putea ea sa-si imagineze. Edward a salvat-o deja
pe Bella din ghearele unui vampir periculos, dar acum relatia lor
cutezatoare ii pune in pericol pe toti cei dragi lor si cei doi isi dau
seama ca necazurile abia acum încep
Sus In jos
https://twilight-romania.forumgratuit.ro
>>SteluTze<<
Membru
>>SteluTze<<


Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 30/12/2008

New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: Re: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) EmptyMar Dec 30, 2008 2:58 am

Hmmm:-?


Super mult mister in descrere!


Ma facut si mai curioasa bounce
Sus In jos
andr33a

andr33a


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 29/12/2008

New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: Re: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) EmptyMar Dec 30, 2008 1:31 pm

eu am citito deci e mortala chiar am plans cand edward a lasat-o singura in padure dar si sfarsitul a fost misto dar pacat ca nu au prins-o pe victoria
Sus In jos
amalia




Numarul mesajelor : 10
Varsta : 31
Localizare : iasi
Data de inscriere : 30/12/2008

New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: Re: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) EmptyMar Dec 30, 2008 5:28 pm

am plans, m-am simtit pustiita, o adoor si o voi adora for ever.dupa cum am mai spus: new moon este perfecta:x I love you
Sus In jos
*Miha*
Admin
*Miha*


Numarul mesajelor : 93
Varsta : 29
Data de inscriere : 26/12/2008

New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: Re: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) EmptyMar Dec 30, 2008 10:02 pm

Un nou rezumat!
Al doilea volum al seriei “Amurg” este la fel de captivant și plin de suspans ca și primul. Povestea este spusă din nou din prisma Bellei Swan, pentru care Edward a devenit mai important decat însăși viața ei.
“One thing I truly knew - knew it in the pit of my stomach, in the center of my bones, knew it from the crown of my head to the soles of my feet, knew it deep in my empty chest - was how love gave someone the power to break you. I ha€™d been broken beyond repair”, spune aceasta după ce Edward îi comunică, la câteva zile după aniversarea ei, că nu o mai iubește și că el și familia lui se vor muta din oraș și nu se vor mai întoarce niciodată.

El o pune să-i promită că nu va face nimic necugetat sau periculos, făgăduindu-i, la rândul său, că va face în așa fel încât ea să-l uite. După plecarea lui, Bella consideră că nu are sens sa-și respecte promisiunea, având în vedere că este sigur de faptul că nu va putea să-l uite niciodată, motiv pentru care își cumpără două motociclete stricate și, cu ajutorul lui Jacob, un prieten de familie, le repară și începe să se plimbe cu ele, astfel făcând o pasiune așa numitele “sporturi extreme”.

Accidentările ei tot mai dese îi îngrijorează familia și prietenii, dar Bella încă nu este mulțumită. Se hotărăște să încerce un altceva, și anume săritul de pe stâncă, în urma căruia aproape se îneacă în ocean.

Fiind distrata de faptul că îşi înfurie familia şi prietenii, neţinând cont că în fiecare săptămâna ajunge la spital, Bella continuă să se comporte prosteşte până când… apare Alice (sora lui Edward). Iar de aici povestea ia o altă întorsătură.

Pe tot parcursul acestei cărţi, prin intermediul Bellei, ni se arată de ce este în stare o inimă frântă.
Sus In jos
https://twilight-romania.forumgratuit.ro
CandyBlood
Great Membru
CandyBlood


Numarul mesajelor : 135
Varsta : 29
Localizare : Forks
Data de inscriere : 30/12/2008

New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: Re: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) EmptyLun Ian 05, 2009 4:40 pm

mi-a povestit suzu ca bella a inebunit si ca s-a aruncat de pe stanca Crying or Very sad ed mijca acasa ca se omoara bella Crying or Very sad

Sus In jos
http://www.alexalovebill4ever.3xforum.ro/
Ana

Ana


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 28
Data de inscriere : 01/01/2009

New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: Re: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) EmptyJoi Ian 08, 2009 7:20 pm

nam citit cartea ...si nush despre ce e vorba ...dar am vazut tot filmu ...si ador filmu...si debea astep sa cumpar cartea ca sa citesc ...sa vad despre ce e vorba Kiss*:*sunt curioasa rau Rolling Eyes Gandesc dar promit ca o sa citesc cartea ... OK
Sus In jos
Ana

Ana


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 28
Data de inscriere : 01/01/2009

New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: Re: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) EmptyDum Ian 11, 2009 8:54 am

nush despre ce-i vorba ...trb sa citesc cartea ..Very Happy:D:D

Sus In jos
just a vampire




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 12/01/2009

New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: Re: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) EmptyLun Ian 12, 2009 9:02 pm

sh eu trebuie sa o citesc
o am in engleza pe calculator
dar mi-e lene sa o citesc in engleza
tre sa o cumpar
Sus In jos
Continut sponsorizat





New Moon(Luna Noua) Empty
MesajSubiect: Re: New Moon(Luna Noua)   New Moon(Luna Noua) Empty

Sus In jos
 
New Moon(Luna Noua)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vand produse Twilight,New Moon !!!
» Download New Moon book Online (In lb engleza)
» S-a stabilit data lansarii pentru New Moon
» Chris Weitz va regiza New Moon, sequelul la Twilight

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Twilight Romania :: Twilight :: °B L U E ~ M O O N°-
Mergi direct la: